Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Montaż naszych schodów składanych zależy od kilku czynników:

Powierzchnia montażowa: powierzchnia montażowa na ścianie musi być wystarczająco długa. Długość zależy od wysokości podłogi, nachylenia i modelu Klapster. Wąski wariant Klapster Ultralight można zainstalować na przykład na wysokości kondygnacji 265 cm od powierzchni montażowej 112 cm (długość lufy)

Otwór w stropie: po złożeniu stopnie i zewnętrzne policzki schodów leżą na płasko na ścianie. Dlatego składane schody potrzebują wystarczającej ilości miejsca w górę. Zalecamy wykonanie otworu stropowego zlicowanego ze ścianą. Umożliwi to to montaz schodów bezpośrednio na ścianie. Jeśli otwór stropowy nie jest zlicowany ze ścianą a schody nie mogą być zamontowane bezpośrednio do ściany, możemy zamontować je za pomocą tulejek dystansowych do 9 cm. W przypadku większych odległości należy zainstalować pomocniczy policzek z drewna, cegły lub płyty gipsowo-kartonowej. Skonsultuj się z nami w celu uzyskania pomocy w tej sytuacji.

Przeciwwaga / powierzchnia podparcia zewnętrznego policzka: schody po rozłożeniu (ruchomy policzek) wymagają podparcia. Czoło policzka zewnętrznego musi być podparte.. Zwykle podparciem jest sufit, strop lub konstrukcja nośna antresoli. Powierzchnia styku (np. grubość sufitu) musi wynosić co najmniej 10 cm.

Konstrukcja ściany: schody Klapster można montować na wielu różnych ścianach (cegła, ściany betonowe, płyty gipsowo-kartonowe itp.). Obciążenie schodów przenosi przede wszystkim konstrukcja policzków. Montaż na ścianach z płyt kartonowo-gipsowych również jest możliwy. W przypadku płyt kartonowo-gipsowych konieczne jest stosowanie konstrukcji drewnianej zamiast profili aluminiowych. Pamiętaj, aby zaznaczyć pozycję konstrukcji ściany, abyś mógł później przykręcić do niej schody.

Skosy sufity: Wszystkie modele składane wymagają 100 cm wolnej przestrzeni przy składaniu od ostatniego stopnia. Jeśli masz skośne sufity, które znajdują się w pobliżu otworu schodowego, sprawdź, czy schody Klapster można złożyć. Oblicz: Wysokośc kondygnacji minus 1x podniesienie + 100 cm. Jeśli chcesz zainstalować elementy poręczy na zewnętrznym policzku wserii Klapster Comfort, pamiętaj, że wysokość policzka zwiększa się o wysokość poręczy (42 cm). Szczegóły znajdują się w karcie danych „Poręcz” w obszarze pobierania.

Klapster różni się ceną w zależności od wybranego modelu, wysokości kondygnacji, liczby stopni, powierzchni i akcesoriów. Z tego względu wyceny wykonywane są indywidualnie, na podstawie danych z formularza kontaktowego. W najpopularniejszej konfiguracji z 10 stopniami i „naturalną” powierzchnią możemy przyjąć następujące ceny netto(+23% VAT):

Klapster Ultralight: 1299 €

Klapster Slim: 1799 €

Klapster Comfort: 2499 €

 
 

 

 

Dzięki unikalnym sprężynowym zawiasom wariant Comfort oferuje użytkownikowi łatwe składanie i rozkładanie. Głębokość schodów 18,5 cm ułatwia wchodzenie po schodach. Klapster Comfort ma najwyższą nośność w porównaniu z pozostałymi modelami Klapster. Serie Slim i Ultralight mają mniejszą nośność ale ze względu na mniejszą głębokość stopnia (odpowiednio 13 cm i 10 cm) mają niższe wymagania dotyczące wymaganego miejsca montażu. W rezultacie za pomocą tych dwóch wariantów można również zamontowac schody Klapster w wyjątkowo niewielkich przestrzeniach. Więcej informacji można znaleźć w zakładce "Pobierz".

Tak, wkrótce otworzymy showroomy dedykowane schodom Klapster. Po umówieniu wizyty będzie można zobaczyć schody w wybranych lokalizacjach. Szczegóły wkrótce.

W razie potrzeby schody Klapster można również rozłożyć z górnego piętra.

Klapster to schody pomocnicze, wewnętrzne, zajmujące mało miejsca. Dzięki mechanizmowi składania, schody Klapster szczególnie dobrze sprawdzą się np. pomieszczeniach, w których miejsce należy wykorzystać sprytnie i optymalnie. Schody składane sprytnie łączą funkcjonalność z doskonałym designem.

Schody Klapster zostały zaprojektowane jako system modułowy. Złożenie modułów oraz późniejszy montaż na ścianie odbywa się za pomocą szczegółowych instrukcji i filmu montażowego. Zmontażem powinien poradzić sobie każdy majsterkowicz. Oczywiście możesz również zlecić nam montaż. Termin oraz koszt ( w zależności od odległości) ustalane są indywidualnie.

Czas montażu zależy od wariantu Klapster. Klapster Comfort jest dostarczany wstępnie zmontowany. W wersjach Slim i Ultralight moduły są składane podczas montażu.

Czas montażu - Klapster Comfort ok. 2 godziny

Czas montażu - Klapster Slim / Ultralight ok. 4 godziny

Schody Klapster oferujemy w następujących powierzchniach: „naturalne”, „olejowane” i „białe HPL”.

Niestety Klapster nie jest obecnie dostępny z czarnym laminatem. W przyszłości model „Comfort” będzie również dostępny z czarną powłoką HPL.

Wysiłek zależy od wariantu Klapster. Można założyć, że dzieci są silne i wystarczająco duże, aby móc korzystać ze wszystkich wariantów bez ograniczeń. Ruch składania lub rozkładania odpowiada bardziej przesuwaniu niż podnoszeniu.

Wymagany wysiłek jest największy w wersji Slim, Ultralight i Comfort są prawie tak samo „łatwe” do złożenia.

Schody można zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej. Aby móc stworzyć dla Ciebie indywidualną ofertę, potrzebujemy całkowicie wypełnionego formularza zapytania zawierającego dane instalacyjne: formularz kontaktowy.

Aby móc przedstawić ofertę, potrzebujemy wymaganych wymiarów, a także zdjęć, planów lub szkiców miejsca montażu.

Optymalna ilość stopni będzie przedstawiona w złożonej przez nas ofercie, na podstawie danych z formularza kontaktowego.

Nie udzielamy rabatów. W przypadku większych ilości zapraszamy do kontaktu z nami. Możliwe są ilościowe rabaty handlowe.

Wersję schodów dobieramy na podstawie przesłanych wymiarów, zdjęć i planów. Uwaga: Nie ponosimy odpowiedzialności za błędne pomiary. Instrukcja wykonania pomiarów znajduje się w formularzu kontaktowym. Potrzebujesz wsparcia podczas montażu, skontaktuj się z nami.

Wysyłamy schody na terenie całej Polski. Moduły są pakowane tak, żeby żadna z paczek nie przekroczyła wagi 30kg. Pozwala to zoptymalizować koszty transportu oraz rozwiązuje problem wniesienia modułów na wyższe kondygnacje.

Terminy dostaw wynoszą zwykle od 4 do 8 tygodni, w zależności od zamówienia. Indywidualny czas dostawy można znaleźć w potwierdzeniu zamówienia. Twoje zamówienie zostaniedostarczone jak najszybciej. Będziesz oczywiście informowany o wszelkich opóźnieniach w terminach dostaw.

Przed montażem sprawdź moduły pod kątem uszkodzeń lub wad. Pamiętaj, że po zainstalowaniu schodów nie możesz ich zwrócić, jeśli nie ma wad technicznych. Schody Klapster są wykonywane na indywidualne zamówienie w związku z czym nie przysługuje prawo 14 dniowego zwrotu towaru kupionego online.

Sprawdź kompletność dostawy, korzystając z instrukcji montażu i faktury. Dokumentuj wszelkie uszkodzenia opakowania lub komponentów i skontaktuj się z nami natychmiast.

Nie! Niestety, Klapster nie nadaje się do montażu zewnętrznego. Schody Klapster wykonane są ze sklejki wodoodpornej, klejonej zgodnie z normą BFU 100. Wszystkie inne elementy są wykonane z mosiądzu, stali lub stali nierdzewnej.

Pielęgnacja schodów zależy od indywidualnego pokrycia powierzchni. Szczegółowe instrukcje pielęgnacji można znaleźć w instrukcji montażu. W celu dodatkowej ochrony schodów można kupić samoprzylepne folie antypoślizgowe.

Klapster jest znakiem towarowym firmy raumvonwert GmbH

Dystrybutor na Polskę: Schodyskładane.pl Ul. Zwycięstwa 14 44-100 Gliwice tel. 576 937 847 NIP 639-177-08-91

Nasze schody zostały przetestowane wewnętrznie pod kątem stabilności. Sprężyny i nasze zawiasy skrętne są zaprojektowane tak, aby mogły wytrzymać znacznie więcej cykli ruchu niż jest to wymagane w teście wytrzymałościowym. Siła sprężyny pozostaje prawie niezmieniona nawet przy dużych obciążeniach.

Obowiązują ustawowe warunki gwarancji.

Po zaakceptowaniu oferty, otrzymasz potwierdzenie zamówienia z datą dostawy i fakturą. Zanim wyślemy ci schody, kwota faktury musi zostać zaksięgowana na naszym koncie. Płatność dokonywana jest przelewem bankowym.

Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania. Skontaktuj się z nami za pomocą adresu e-mail info@klapster.pl lub zadzwoń do nas tel. 576 937 847