Schody składane Klapster Comfort

K/...

Klapster Comfort składa się z dwóch policzków i centralnie ustawionych stopni, które są połączone ze sobą za pomocą sprężyn obracających się osi. Zintegrowane osie obrotu umożliwiają obrót stopni o 90 stopni, co oznacza, że schody można przesuwać ze stanu rozłożonego do całkowicie schowanego.

K/a...

Konstrukcja Klapster Comfort została zaprojektowana w taki sposób, że schody można składać i rozkładać w ciągu kilku sekund. Schody Klapster zaprojektowane są tak, abyskładaniei rozkładanie mogła wykonać bez wysiłku jedna osoba. Sprytna konstrukcja zapobiega również niepożądanemu rozkładaniu schodów po złożeniu.

k/ap...

Po złożeniu zarówno policzki schodowe, jak i stopnie leżą na płaskiej powierzchni na ścianie. W tej konfiguracji schody można złożyć pionowo w kierunku ściany bez zmiany całkowitej długości. To tworzy optymalną przestrzeń.

k/apster

Po złożeniu schody odstają około 3 cm od ściany. Jest to grubość konstrukcji policzka i stopni. Opcjonalnie, poprzez wykonanie wybrania w ścianie, można wpuścić schody w ścianę, tworząc płaską powierzchnie. Dzięki temu, nasze schody mogą być optymalnie zintegrowane z pomieszczeniem.

Jakie to proste

Film przedstawia jak w prosty sposób schody zostają złożone na ścianę, a następnie również prostym ruchem rozłożone do wygodnego użytkowania.
comfort1

Klapster Comfort

Najefektywniejsze ze wszystkich schodów

Klapster Comfort to idealne połączenie funkcjonalności i designu!

Wysposażone w sprężynowe zawiasy, zintegrowane ze stopniami zapewniają łatwe i szybkie składanie schodów w kilka sekund.

Seria Comfort zapewnia nie tylko najwygodniejsze składanie. Ze względu na głębokość stopnia 18,5 cm schody składane Klapster Comfort są również bardzo wygodne w eksploatacji.

W zależności od wysokości kondygnacji określamy wymaganą liczbę stopni i produkujemy model Comfort dopasowany do Twoich potrzeb. Wstępnie zmontowane moduły składanych schodów policzek zewnętrzny-stopień-policzek ścienny są następnie wysyłane pocztą. Oznacza to, że moduły wystarczy złożyć i zamontować na ścianie. Opcjonalnie oferujemy inteligentne moduły poręczy dla wariantu Comfort do przykręcania na policzku zewnętrznym.

Klapster Comfort łączy wyjątkowy design z wykonaniem w najlepszej jakości.

Poręcze

Dla bezpieczeństwa oferujemy modułowe elementy poręczy dla wariantu Comfort.
Elementy poręczy są przykręcone do zewnętrznego policzka, a tym samym składają się razem z nim, nie ograniczając przestrzeni po złożeniu.
Poręcze nie tylko zapewniają bezpieczeństwo ale także stanowią kolejne elementy stylowego wyglądu schodów Comfort.
Dotyczy wszystkich modeli schodów.

Folie antypoślizgowe

Aby uzyskać dodatkowe bezpieczeństwo, oferujemy samoprzylepne folie antypoślizgowe dopasowane do serii Comfort (529 x 177 mm).
Folia jest lekko ustrukturyzowana i przyjemny w dotyku dla stóp, zarówno boso, jak i w skarpetach. Specjalna powierzchnia odpowiada normie DIN 51130 i ma klasę antypoślizgowości R9.
Folie można przykleić na wszystkie powierzchnie.

Dane techniczne

Podniesienie (1)Pomiędzy 19 a 24 cm
Liczba stopniW zależności od wysokości podłogi i nachylenia 1-12
Grubość stopnia (2)30,6 mm
Głębokość stopnia (3)18,5 cm
Szerokość schodów / Szerokość biegu(4)60cm / 55cm
Nośność180 kg
WagaOkoło 4,3kg komponent
ZastosowanieWewnątrz budynków
Minimalna szerokość otworu w stropie (5)Min. 61 cm
Minimalna długość otworu w stropie (6)W zależności od nachylenia min. 140 cm - 189 cm
Długość dolnego biegu(7)35 cm + (liczba stopni (X) x 18,65 cm)
Wysokość schodów złożonych (8)Wysokość ostatniego stopnia + 100cm
Punkty mocowania na ścianieW zależności od wysokości podłogi: 1-4

Comfort

Jest to rozwiązanie dedykowane producentom szaf

Klapster Slim

Jest to system schodów oszczędzający miejsce

Klapster Ultralight

Są to schodki dla maksymalnej oszczędności miejsca