OSASuBX1SGu4kb3ozvne_IMG_1088

Większość domów, które obecnie powstają to budynki piętrowe, najczęściej wyposażone w strych, który pełni funkcję miejsca do przechowywania rzeczy, a czasem również dodatkowego pomieszczenia na pralnię lub suszarnię. Planując właśnie takie rozwiązanie, trzeba pamiętać o kwestii samego wejścia na strych. Przydatne będą tutaj schody strychowe.

Specjalne schody na strych nie zajmują wiele miejsca, ponieważ chowają się we włazie. Są stabilne, dobrze wyprofilowane, komfortowe i bezpieczne, szczególnie wtedy, gdy wyposażono je w profesjonalne poręczne na schody, montowane w górnej części drabiny. Trzeba zauważyć, że każdy model może się obyć bez tego elementu, ale wielu właścicieli mieszkań jednak decyduje się na rozszerzony zestaw, aby poprawić sobie komfort wchodzenia i schodzenia ze strychu.

Poręczne schodowe to najczęściej metalowe elementy, odpowiednio wyprofilowane i niewymagające specjalnej konserwacji. Bardzo ładnie prezentują się ze schodami drewnianymi, wykonanymi z naturalnego materiału, który najczęściej stanowi sosna. Drewniana drabinka jest równie wytrzymała co sama poręcz na schody, ale wymaga dodatkowej, choć nie częstej pielęgnacji. Raz na jakiś czas warto pokryć ją warstwą lakieru by zachować piękny wygląd naturalnego drewna na wiele lat.

Wejście na strych – wygodne i bezpieczne

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *