books-1185628_960_720

Schody, które to prowadzą na strych mogą być niezwykle różne. Mamy tutaj niejako większą dowolność, niż jest to w przypadku niejednych schodów kondygnacyjnych. Nie znaczy to jednak, że te tradycyjne nie mogą wyglądać ciekawie i estetycznie konstrukcyjnie, ale w przypadku schodów prowadzących na poddasze pomieszczenia użytkowego nie można raczej sobie pozwolić na coś mniej wyszukanego. Poza tym często drewniane schody strychowe nie okazują się być częścią schodów kondygnacyjnych i stanowią konstrukcję odrębną.

Oczywiście mogą one być wykonane i z innego tworzywa, nie tylko drewna, ale zazwyczaj kiedy mówimy o takich stopniach i całej konstrukcji prowadzącej na najwyższą kondygnację, zaadaptowaną przykładowo na pokój, sypialnię, czy pracownię widzimy przed oczami drewniane schodki.

Schody drewniane na strych mogą zarówno stanowić bardziej finezyjną formę, jak i być takimi drabinkowymi rozkładanymi schodkami. Tu możemy mieć u góry klapę, ale i bez niej rozwiązanie to może prezentować się estetycznie. Wówczas to najczęściej mówimy o stopniach prowadzących na nieużytkowe poddasze, a schodki takie możemy w każdej chwili złożyć i umieścić w schowku pod sufitem. Nie oznacza to jednak, że takie schodki źle się będą prezentować choćby w salonie. Niekiedy wręcz poprawiają ogólny wystrój pomieszczenia, i są dodatkowym elementem, co wpływa na zróżnicowanie takiego miejsca.

źródło: http://schody.velset.pl

Schody drewniane na strych

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *