spiral-926736_960_720

Jeżeli chodzi o schody to jednym z warunków bezpieczeństwa będą tu poręcze. Poręcze te mogą też wpływać na wygodniejsze pokonywanie stopni, oraz poprawiają estetykę, czy to całej konstrukcji, czy też nawet pomieszczenia. Jest tu kilka różnych rozwiązań. Skoro zatem mówimy o takich wspornikach, pomińmy schody, które tychże poręczy nie posiadają.

Poręcze schodowe mogą znajdować się zarówno z dwóch, jak i jednej strony. Kiedy to mówimy o ciągu obrotowym, to oczywistym jest stosowanie poręczy tylko z jednej strony. Niekiedy też schody przylegają do ściany i wówczas tylko z zewnętrznej strony schodów montuje się taką poręcz. Nie znaczy to, że przy tejże ścianie nie można również poręczy zamontować, ale wówczas to już mówimy o dowolności wyboru.

Takie poręcze na schody pasują praktycznie do każdej konstrukcji tego typu. Zatem mogą to być ciągi na zewnątrz, jak i w budynku. Tak na klatce schodowej domu, jak i w bloku. Również w niektórych przypadkach schodów na strych, które to przykładowo znajdują się w salonie możemy mówić o wykorzystaniu poręczy.

Pamiętać powinniśmy też o tym, aby nie mylić poręczy z balustradą. Poręcz bowiem jest tylko jej górną częścią, na której to przeważnie kładziemy dłonie. Takie właśnie „ogrodzenie” zamknięte od góry może się prezentować bardzo korzystnie pod względem wizualnym.

Poręcze na schody

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *