photo-1457257626018-77036a3d4da0

Projektując mieszkanie samodzielnie, łatwo jest zapomnieć o kilku niezbędnych kwestiach. Błędy często można naprawić również na późniejszym etapie budowy, ale może to być czasochłonne, pracochłonne i kosztowne. Na szczęście coraz więcej osób swój końcowy projekt domu pokazuje architektom, aby usłyszeć zdanie fachowca. Jeżeli jednak wolisz zrobić większość rzeczy samodzielnie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

O czym zapominamy przy projektowaniu domu?

Wielu właścicieli ma tendencję do przeoczenia kwestii związanej z przechowywaniem rzeczy. W każdym domu niezbędną podstawą jest piwnica, garaż lub strych, przy czym ta ostatnia opcja jest najwygodniejsza i najtańsza. W raz z upływem lat spędzonych w danym mieszkaniu, rzeczy codziennego użytku ciągle przybywa, więc nieposiadanie specjalnej przestrzeni do przechowywania sprawia, że nieruchomość znacząco traci na ogólnym komforcie mieszkania w niej.

W przypadku projektowania poddasza bardzo ważny jest wybór drabiny na strych, jak i samo ustalenie, w którym miejscu w podłodze będzie znajdował się właz. Na szczęście drewniane schody strychowe lub metalowe posiadają włazy o niewielkich rozmiarach, które nie będą zajmować zbyt wiele cennego miejsca. Sam model schodów strychowych można dopasować do własnych upodobań. Obecnie mamy możliwość wyboru drabin obsługiwanych ręcznie lub automatycznie, z dodatkową barierką lub bez.

źródło: http://schody.velset.pl

O czym warto pamiętać przy budowie mieszkania?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *