schody-strychowe

Trudno odpowiedzieć na pytanie, który materiał jest najlepszy na wysuwane schody na strych. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. O ile strychowe schody elektryczne najczęściej wykonane są z metalu, o tyle inne rodzaje mogą być również np. drewniane lub aluminiowe.

Wysuwane schody na strych wykonane z drewna są relatywnie najtańsze. Jednak wielu klientów decyduje się na takie rozwiązanie głównie ze względów wizualnych, ponieważ naturalny surowiec w każdych warunkach prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Świerk, sosna czy buk mogą pozostać w formie surowej lub odpowiednio zabezpieczonej, by służyły nam przez wiele lat. Najczęściej pokrywa się je kilkoma warstwami lakieru. Można kupić już gotowe, odpowiednio zabezpieczone modele, albo wykonać samodzielne lakierowanie. Trzeba pamiętać o tym, że drewno pokryte lakierem, czyli o gładkiej, a nawet śliskiej powierzchni, jest o wiele bardziej odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i łatwiejsze w czyszczeniu.

Trochę droższe są chody metalowe, które jednak charakteryzują się największą wytrzymałością i ciekawym, bardzo nowoczesnym wyglądem. Wielu klientów decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ często różnica w cenie nie jest tak duża, jakby się mogło wydawać.

Najlepszy materiał na schody strychowe

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *