staircase-1154807_1920

Przy zamkniętych klatkach schodowych najbardziej charakterystyczne jest to, że jest ona zabudowana najczęściej z kilku stron – zarówno sufit, jak również dwie boczne ściany, które stanowią formę zabezpieczenia dla osób wchodzących.

Na zamkniętych klatkach schodowych jednym z dodatkowych zabezpieczających elementów mogą być poręcze schodowe zamontowane właśnie na tych ścianach bocznych. Są one szczególnie przydatne w takich budynkach, z których korzysta znaczna liczba użytkowników w zróżnicowanych grupach wiekowych, zwłaszcza w dużych blokach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej, ale też szkołach i tym podobnych.

Montaż takiego elementu jak poręcze na schody jest niezwykle prosty – są one montowane właśnie w ścianach bocznych za pomocą odpowiednich umocowań, które odpowiednio zamontowane zawsze pozostają w bezpiecznym i wyjątkowo długim użytkowaniu. Poza tym poręcze zamontowane za zamkniętych klatkach schodowych są jednym z najbardziej eksploatowanych elementów przez użytkowników, dlatego też tak bardzo istotne jest odpowiednie i właściwie ich zamontowanie.

Będą to zwykle poręcze w rodzaju pojedynczych barierek, których można się chwycić przy korzystaniu ze schodów. Wpływa to jednak najbardziej na sprawy bezpieczeństwa przy korzystaniu, zwłaszcza dla osób starszych oraz dzieci. Warto również zamontować je we własnym domu, gdy ma się zamkniętą klatkę schodową i jest potrzebna poręcz.

Montaż poręczy na zamkniętej klatce schodowej

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *