stairs-1073559_1920

Właściwie w każdym typie budynku, gdzie występuje otwarta klatka schodowa, warto zastanowić się nad montażem takiego elementu jak poręcze na schody, które przy tego rodzaju schodach z całą pewnością znacząco i korzystnie wpłyną na ich użytkowanie.

Przy otwartej klatce schodowej poręcze schodowe na pewno świetnie się sprawdzą – szczególnie że stanowią dodatkowy element zabezpieczający, którego można się chwycić przy wchodzeniu po schodach. Poza tym – uniemożliwia i sprowadza praktycznie do minimum ryzyko, że się spadnie ze schodów, bo można się chwycić poręczy.

Montaż poręczy na otwartej klatce schodowej wygląda w ten sposób, że poręcze są montowane przy otwartej stronie schodów i stanowią raczej bardziej zabudowany element. Kwestia prawidłowego ich montażu jest bardzo ważna z uwagi na to, w jaki sposób z nich się korzysta. Najczęściej są montowane za pomocą specjalnych uchwytów w schodkach.

Poręcze schodowe na otwartych klatkach schodowych są jednym z najlepszych rozwiązań i przede wszystkim znacząco wpływają na poprawę kwestii bezpieczeństwa przy korzystaniu ze schodów. Ich funkcja jest zatem głównie praktyczna, jednak dzięki wyborowi konkretnego modelu poręczy można zadbać również o kwestię ich wyglądu i powiązać ciekawym designem z resztą wystroju wnętrza. Poza tym – warto zamontować poręcze schodowe  na otwartych klatkach schodowych zwłaszcza w miejscach, gdzie użytkownicy to dzieci i osoby starsze.

Źródło: schody.velset.pl

Montaż poręczy na otwartej klatce schodowej

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *