steps-1081909_960_720

Za duży dom, chociaż niewątpliwie bardzo przestronny, to jednak ma też swoje wady. Przede wszystkim często można spotkać się z opinią, że w dużym domu zamieszkać komfortowo mieszkać zdecydowanie częściej się sprząta. Duże domy to też znacznie większe wydatki – np. na ogrzewanie w chłodniejszych miesiącach. Właśnie dlatego tak modne stały się ostatnio domy parterowe, które łączą w sobie zalety domów i mieszkań, ale jednocześnie niemal zupełnie pozbawione są typowych dla nich wad.

Z jednej rzeczy jednak szczególnie trudno jest zrezygnować – ze schodów, które dla jednych są czymś tradycyjnym, dla innych romantycznych, a jeszcze innych czymś wyjątkowo efektownym, jeśli tylko dobierze się odpowiednie poręcze schodowe. By nie rezygnować z nich zupełnie, popularne jest robienie poddaszy, na których urządza się sypialnie, garderoby czy inne pomieszczenia typowo gospodarcze.

Jeśli już wybiera się schody, warto wszystko dokładnie przemyśleć. Dobrze, jeśli pozytywnie się wyróżniają, ale koniecznie zastanowić trzeba się też nad tym, ile powinny zajmować miejsca. W małych przedpokojach nie jest wskazane, by były zbyt rozbudowane, szkoda jednak, by były ukryte wśród mebli. Z tego względu można jeszcze staranniej dobra poręcze na schody.

Jeszcze do niedawna poręcze schodowe można było zamówić głównie u stolarza, teraz ciekawych wzorów poszukać można również online, np. w sklepie Velset.

Dlaczego schody są takie ważne?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *